سگوی

داستان سگوی از کجا شروع شد؟

یک روز، دین کامن، مخترع سگوی ناین‌بات، مرد جوانی را دید که با ویلچر خود در تلاش برای عبور از پیاده‌رو بود. او متوجه شد که مشکل ویلچر نیست، بلکه دنیایی است که برای افرادی ساخته شده‌است که می‌توانند تعادل خود را حفظ کنند. پس از آن، او و تیمش سیستم تحرک Independence IBOTTM را ایجاد کردند، یک وسیله نقلیه متحرک متعادل‌کننده که به کاربران اجازه می‌دهد از پله‌ها بالا بروند و سطوح ناهموار را طی کنند. پس از آن، این فکر به وجود آمد که یک ماشین تعادلی می‌تواند برای افرادی با تحرک کامل نیز کاربرد داشته باشد.

نام سگوی از کلمه سگوئه گرفته شده‌است که به معنای “انتقال روان از یک حالت به حالت دیگر” است. سگوی ناین‌بات یک فرد را به یک عابر پیاده توانمند تبدیل می‌کند و به او اجازه می‌دهد تا مسافت بیشتری را طی کند، سریع‌تر حرکت کند و بار بیشتری را حمل کند.

تکنولوژی خود تعادلی

اگر بایستید و به جلو خم شوید، به همین راحتی روی صورت‌تان نمی‌افتید. مغز شما می‌داند که شما از تعادل خارج شده‌اید، زیرا مایع گوش داخلی شما تغییر می‌کند. مغز شما را تحریک می‌کند که پای خود را جلو بگذارید و از سقوط احتمالی جلوگیری کنید.

تکنولوژی سگوی ناین‌بات نیز تقریبا همین کار را انجام می‌دهد، با این تفاوت که وسایل نقلیه ما به جای پا چرخ دارند، به جای عضله موتور دارند، به جای مغز مجموعه‌ای از ریزپردازنده‌ها دارند و به جای سیستم تعادل گوش داخلی مجموعه‌ای از سنسورهای شیب و ژیروسکوپ دارند. مانند مغز شما، یک محصول سگوی ناین‌بات می‌داند که چه زمانی به جلو خم می‌شوید. برای حفظ تعادل، چرخ‌ها را با سرعت مناسب می‌چرخاند و شما به جلو حرکت خواهید کرد.

حمایت از محیط زیست

به عنوان یک رهبر در زمینه تحرک الکتریکی، هدف سگوی-ناین‌بات همیشه تولید جایگزین‌های حمل و نقل مسافت کوتاه سازگار با محیط زیست بوده‌است. امروزه، افراد بیشتری از محصولات سگوی-ناین‌بات به عنوان جایگزینی سازگار با محیط زیست برای بسیاری از سفرهای کوتاه که معمولاً با ماشین انجام می‌شود، استفاده می‌کنند. علاوه بر این، در هنگام کار هیچ‌گونه آلایندگی تولید نمی‌شود، بنابراین می‌توانید وسیله نقلیه خود را در داخل خانه نیز سوار کنید.

داستان ناین‌بات

ناین‌بات یک شرکت خصوصی است که دفتر مرکزی آن در پکن، چین قرار دارد. در سال 2015، ناین‌بات به طور استراتژیک با سگوی که دفتر مرکزی آن در بدفورد، ایالات متحده قرار دارد، ادغام شد. شرکت ترکیبی بر روی تحقیق و توسعه، طراحی، تولید، توزیع و فروش محصولات حمل و نقل مسافت کوتاه تمرکز دارد. شرکت ترکیبی دارای ستادهای استراتژیک در ایالات متحده، هلند و پکن و همچنین مراکز تولیدی در ایالات متحده و چین است.

سگوی و ناین‌بات متعهد به اتصال یکپارچه راه‌حل‌های رباتیک به تلفن‌های هوشمند و ادغام فناوری‌های موجود و مفاهیم آینده، مانند تعامل صوتی و تشخیص چهره با محصولات رباتیک خود هستند – محصولاتی که بسیار تعاملی خواهند بود و زندگی هوشمندتر را تشویق می‌کنند.

تایم‌لاین شرکت

1999 – دین کامن، مخترع مشهور، “شرکت” را تأسیس کرد که بعداً به سگوی معروف شد.
2002 – اولین وسایل نقلیه حمل و نقل شخصی سگوی (PT) در Amazon.com به فروش می‌رسند.

2005 – وسیله نقلیه حمل و نقل سگوی Cross-Terrain راه‌اندازی شد.
2013 – ناینبات در پکن، چین تأسیس شد.
2014 – Segway three-wheel PT راه‌اندازی شد – SE-3 Patroller، برای بازار ایمنی عمومی.
2014 – ناینبات Ninebot E+ را راه‌اندازی می‌کند.
2015 – Segway و Ninebot, Inc. ترکیب استراتژیک را تکمیل می‌کنند. شرکت ترکیبی بر روی تحقیق و توسعه، تولید، فروش و خدمات در صنعت حمل و نقل مسافت کوتاه تمرکز خواهد کرد.
2015 – Ninebot by Segway miniPRO و ONE E+ را راه‌اندازی می‌کند.
2016 – Ninebot by Segway ONE S2 را راه‌اندازی می‌کند.
2016 – دفتر مرکزی Segway اروپا در آمستردام، هلند افتتاح شد.
2017 – Segway-Ninebot Segway miniLITE و S-PLUS را راه‌اندازی می‌کند.
2017 – Segway-Ninebot اعلام می‌کند که محصول جدید خود، Ninebot KickScooter توسط Segway را عرضه می‌کند. این اسکوترهای برقی، از جمله مدل‌های ES1، ES2 و ES4، به زودی جنون اشتراک اسکوتر را آغاز خواهند کرد.
2018 – ادامه تاریخچه راه‌حل‌های حمل و نقل نوآورانه، Segway-Ninebot اولین جفت اسکیت برقی خود، Segway Drift W1 را راه‌اندازی می‌کند.

2018 – Segway-Ninebot منحصر به‌فردترین لوازم جانبی خود را تاکنون، Segway Gokart Kit را راه‌اندازی می‌کند. این کیت می‌تواند با Ninebot S استفاده شود تا یک کارتینگ کاملاً کاربردی ایجاد شود.
2019 – Segway KickScooter MAX G30 در بازار EMEA راه‌اندازی شد و Segway KickScooter MAX G30D اولین اسکوتر قانونی خیابانی است که برای بازار آلمان طراحی شده‌است. سری MAX دارای طولانی‌ترین برد در بین هر اسکوتر موجود در بازار خواهد بود.
2019 – Segway Powersports در EICMA در میلان سه سری جدید وسایل نقلیه همه‌زمین با پیشرانه‌های هیبریدی را رونمایی کرد که نشان‌دهنده ورود آنها به صنعت قدرت ورزشی است.
2020 – Segway-Ninebot رشد خود را ادامه می‌دهد و با ورود به بورس اوراق بهادار شانگهای (SSE) به صورت عمومی عرضه می‌شود.

2021 – Segway-Ninebot Europe وارد بازار اسکوتر L1e-B در اروپا می‌شود و اسکوتر برقی و موتورسیکلت برقی خود را معرفی می‌کند.
2021 – Segway Robotics چمن‌زن‌های Navimow را به بازار اروپا معرفی می‌کند.

2022 – Segway-Ninebot با تولید 10 میلیون اسکوتر برقی جمع‌شده در سراسر جهان، یک نقطه عطف قابل توجه را به دست می‌آورد.
2022 – این شرکت با معرفی یک دسته جدید لوکس: سری Segway P و GT، دامنه اسکوتر برقی خود را گسترش می‌دهد.

2023 – جدیدترین مدل‌های اسکوتر برقی به ویژگی‌های هوشمند و نشانگرهای یکپارچه مجهز هستند تا با مقررات جدید مطابقت داشته باشند. این شامل سری E2، سری F2 و جانشین موفق‌ترین اسکوتر برقی اروپا، MAX G2 می‌شود.
2023 – Segway-Ninebot Europe با اسکوتر برقی Segway eScooter E300SE خود وارد بخش بازار اسکوتر L3e-A1 می‌شود.

پیمایش به بالا